Bu muhtemelen işini bitirenler hakkında nasıl hissettiğine bağlıdır.

Bu muhtemelen işini bitirenler hakkında nasıl hissettiğine bağlıdır.

Sadece 203 maç kazandı, bir Hall of Fame başlangıcı için düşük, ancak olağanüstü zirve değeri – 2002’den 2011’e kadar Blue Jays ve Phillies ile 10 sezonda, 2.97 ERA, iki Cy Young Ödülü ile 170-75 kazandı. ve ikinci sırada bitirdi – ona ilk oy pusulası seçimi yaptı. Zamansız ölümü olmasa bile oyların% 85’ini alıyor mu? Belki ilk oylamada değil, ancak 65.4 kariyer SAVAŞı – kariyeri 2012 ve 2013’teki omuz problemleri nedeniyle oldukça aniden sona erdi – bir Onur Listesi başlangıcı için hala sağlam. Halladay yeterince sert fırlattı, ama onu bu kadar iyi kılan nokta onun kesin emri oldu. Bu 10 yıllık hakimiyet döneminde, dokuz devre başına ortalama sadece 1,5 yürüyüş yaptı. Ligini beş kez boydan boya yürüme oranında yönetti ve ölmekte olan bir ırkın sonuncusuydu: bir oyunu tamamlayabilen başlangıç.

Ligini yedi kez tam oyunlarda ve dört kez atışlarda liderlik etti. O, diğer atıcıların olmak istediği atıcıydı.Halladay’ın iki parlak anı vardı: 29 Mayıs 2010’da Phillies için mükemmel maçı ve o sezonun ilerleyen saatlerinde ilk kariyer playoff başlangıcında Division Series’de Reds’e karşı hiç şut atamadı. 104 atış yaparken sadece bir yürüyüşten vazgeçti. Phillies yakalayıcısı Carlos Ruiz, Halladay’ın o gece yaptıklarını şöyle özetledi: "Aman Tanrım."Onunla birlikte oynayanlar, efsanevi antrenmanları için onu hatırlayacak. "Takım arkadaşı Chase Utley, Halladay 2013’te emekli olduğunda Roy Halladay’in nihai rakip olduğunu söyledi. "Şimdiye kadar gördüğüm en çalışkan ve her oyunu son oyunuymuş gibi davrandı.

Döneminin en iyi atıcısı olması tesadüf değildi."Bilinmesi gereken bir Roy Halladay istatistiği: 2008’den 2010’a kadar her sezon dokuz tam ve 2011’de sekiz maç attı. Geçen sezon hiçbir takım beşten fazla atamadı. Halladay, bu on yılda ikinci Cy Young Ödülü’nü kazandı, ancak dönemi neredeyse başka bir zaman gibi geliyor.Mike Mussina 270 maç kazandı.

Bob Gibson ve Tom Glavine, Carl Hubbell ve Jim Palmer ve Juan Marichal’den daha fazla kariyeri SAVAŞı var. Sezon sonrası 3.42 ERA 139.2 vuruş üzeri ile mükemmeldi. Yine de Mussina 2014’te Onur Listesi’ne ilk girdiğinde oyların sadece% 20’sini aldı. Biraz zaman aldı, ancak seçmenler sonunda gelip Mussina’nın altıncı denemesinde uzun süredir devam eden tutarlı performansını ödüllendirdi. "o asla en iyisi olmadı." Çoğu Onur Listesi asla en iyisi olmadı. Mussina asla bir Cy Young Ödülü kazanmadı, ancak Orioles ve Yankees ile 18 sezon boyunca çok iyiydi ve 300 maç kazanmak isteseydi sahaya devam edebilirdi – son sezonunda 20 kazandı.

11 sezonda SAVAŞ atarak liginde ilk 10’da ve yedi sezonda ilk beşte (2001’de birincisi dahil), Halladay gibi Mussina da atıcıydı. Baskıcı değildi, ancak boğum eğrisi en ünlü silahı haline geldi ve hızlı topunu, kaydırıcısını ve kavisli topunu uzman komutuyla buldu. Son derece dayanıklıydı, yedi Altın Eldiven kazandı ve dokuz sezonda Cy Young oyları aldı. Bir Mike Mussina istatistiği biliniyor: Sürahi arasında SAVAŞ’ta 23. sırada – her zaman.

II.Dünya Savaşı’ndan bu yana atıcılar arasında 13. sırada. Kolay bir Onur Listesi seçimi olmalıydı • Mussina’da A-Rod: ‘Beni ve elimi her zaman okuyabilen bir poker oyuncusu gibiydi’ Edgar Martinez .312’yi vurdu ve iki vuruş şampiyonluğu kazandı. Temelde .418 kariyeri vardı, ligini üç kez yönetti ve arka arkaya dokuz sezon da dahil olmak üzere 11 kez .400’ü aştı.

0,515’i savurdu. Koşamıyordu ama çok sık üs üzerinde olduğu için beş kez 100 koşu attı. Çok az sayıda kişi, akranları tarafından saygı gördü. Neden bu adam seçilmek için 10 kez çalıştı? Hall masalları! Doc’un sürüşü, Edgar’ın tembel gözü, Moose’un ölçüm bandı.

Tim Kurkjian »Elbette, kariyerinin çoğunu tasarlanmış bir vurucu olarak geçirdi. Ancak 1995’ten 2001’e kadar, 164 OPS + ile 28 home run, 42 double ve 110 RBI ile .329 / .446 / .574 ortalamasını aldı.belge istemeyen bahis siteleri forum Vladimir Guerrero, 164 OPS + ile bir sezon geçirmedi.

Freddie Freeman’ın hiçbir zaman 164’ü olmadı. Jose Altuve, Robinson Cano veya Nolan Arenado da yok. Şimdiye kadarki en büyük DH olan David Ortiz, 164’ü sadece iki kez yendi.

Diyelim ki Edgar biraz vurabilirdi. 18 sezonunun tamamını Mariners ile oynadı ve franchise tarihinin en sevilen oyuncusu oldu – 27 yaşına kadar majörlerde ona normal bir şans vermeyerek neredeyse mahvettiler. Sonra yine, 1983’te Kuzeybatı Ligi’nde .173’e ulaştıktan sonra onu serbest bırakmadığı için şanslıydı. Gözlerin aynı anda hizalanmasını engelleyen şaşılık denen bir göz rahatsızlığının üstesinden gelmek zorunda kaldı ve neredeyse yirmi yıl harcadı. günlük göz egzersizleri.

1992’de ilk vuruş şampiyonluğunu kazandıktan sonra, ertesi baharda dizini yırttı. En iyisi henüz gelmemişti. Tüm kariyeri bir mucizeydi. Bilinmesi gereken bir Edgar Martinez istatistiği: 1900’den beri .300 / .400 / .500 vuruş çizgisiyle 21 oyuncudan biri.

Sadece yedi kişi kariyerlerine II.Dünya Savaşı’ndan sonra başladı: Manny Ramirez, Frank Thomas, Chipper Jones, Larry Walker, Todd Helton, Joey Votto ve Mike Trout • Martinez üzerine A-Rod: ‘Doktora yapardı. Tasarruflarda tüm zamanların lideri olarak emekli olan Lee Smith Lee Smith, şimdi de 2019 aday Mariano Rivera ve 2018 Sınıfı daha yakın Trevor Hoffman’ın arkasındaki listede 3 numara. Ron Vesely / Getty Images Girişken, giden Smith iki dönemden bir adamdı: 1980’de ortaya çıktığında, daha yakın – veya durdurucunun – koşucularla üssünde atış yapması ve zaman zaman birden fazla vuruş yapması bekleniyordu. Smith, 1982’den 1984’e kadar sezon başına ortalama 107 vuruş yaptı – bugün daha yakın bir atışın neredeyse iki katı.

1983’te, Cubs’la 29 kurtarışla Ulusal Lig’e liderlik ettiğinde, 66 maçının 24’ünde (ve en az üç istekada yedi kez) en az iki vuruş yaptı. Aroldis Chapman 500’den fazla kariyer maçında 15 kez iki devre attı – ve asla üç devre atamadı. Kariyerinin sonunda, Smith maç başına bir vuruştan daha düşük bir ortalama alıyordu.

1993’te 63 maçta 58 vuruş yaptı ve 46 kurtarış yaptı. 1997’de 478 ile tüm zamanların kurtarıcı lideri olarak emekli oldu. Ligini dört kez yönetti. Bununla birlikte, kariyerini yargılamak zordu. Sadece bir sezonu 2.00’ün altında ve 3.00’ün altında sadece beşi vardı.

Dennis Eckersley, Dan Quisenberry ve Bruce Sutter gibi çağdaşların hakimiyetinin zirvesine hiçbir zaman ulaşamadı. Sadece dört sezon sonrası maçta yer aldı (ve ikisini kaybetti). Hoffman ve ardından Rivera, biriktirdiklerini geride bıraktı. Ancak Smith sonsuza kadar sürdü. 2003 yılında BBWAA’nın oy pusulasına çıktı ve oyların% 42’sini aldı. Bu genellikle seçime giden kesin bir yoldur.

Ama oraya hiç ulaşamadı, 2012’de% 50 zirveye ulaştı. 15. ve son denemesinde% 34’te takılı kaldı. Bugünün Oyunu özel komite oylamasına geçti. 16 kişilik panel, onu oybirliğiyle destekledi. Onun hakkında nasıl hissediyorsun?

Bu muhtemelen işini bitirenler hakkında nasıl hissettiğine bağlıdır. Smith uzun süre bu 3 numaralı pozisyona sahip olacak.

Tasarruflarda aktif lider Craig Kimbrel ve hala Smith’in arkasında 140. bir Lee Smith statüsü biliniyor: İşte yakın rolün nasıl değiştiğine dair başka bir örnek: Smith kariyerinde 510 koşucuyu miras aldı. Rivera’da bile sadece 367 miras koşucusu vardı. Kimbrel, kariyerinde sadece 77 koşucuyu miras almıştır (ve dört ve üç sezon olmak üzere iki sezon geçirmiştir).

İş eskiden çok daha zordu.Harold Baines Ve sen Jack Morris’in tartışmalı bir seçim olduğunu mu düşündün? Smith, yazarlardan oldukça fazla destek alırken, Baines sadece% 6 ile zirveye ulaştı. Today’s Game komitesi tarafından seçilmesi şok oldu. .289 / .356 / .465 kariyer çizgisi, 384 home run, 2.866 vuruş ve 1.628 RBI ile çok iyi bir vuruş yaptı. Tüm zamanların RBI listesinde 34. sırada ve bunun seçilmesine yardımcı olan önemli bir stat olduğundan şüphelenmelisiniz.

31 sezon sonrası maçta .324’e çıktı. Hem White Sox hem de A’larla menajeri Tony La Russa komitede yer alıyordu ve ana argümanlarından biri Baines’in 22 yaşında iyi bir smaçör olduğu ve 40 yaşında iyi bir smaçör olduğu idi. 25 home run ve 103 RBIs ile 312 ve All-Star takımı oldu. Çok az oyuncunun bu tür bir uzun ömürlülüğü vardır ve uzun ömür genellikle Hall of Fame oylamasında zirve hakimiyetinden daha değerli olmuştur.Baines hiçbir zaman büyük bir yıldız olmadı.

Bir MVP oyunda dokuzuncu, diğerinde onuncu oldu ve dizlerinin kötü olması onu kariyerinin oldukça erken dönemlerinde DH görevlerine zorladı. Onun 38.7’lik SAVAŞ kariyeri, çoğu modern Onur Listesi’ne kıyasla sönük kalıyor. İçeri nasıl girdi? Yüksek mevkilerde arkadaş edinmeye yardımcı oluyor: White Sox’un sahibi Jerry Reinsdorf, La Russa ile birlikte komitede yer alıyordu. Baines saygın bir takım arkadaşıydı, işine devam eden sessiz bir adamdı.

O içeride ve tuhaf ve sorun değil. Artı, Chicago’da o kadar sevildi ki, White Sox onu 1989’da Rangers’a takas ettiklerinde 3. sırasını emekli etti. Bir Harold Baines istatistiği: Baines, RBI’lerde dokuzuncu ve hitlerde altıncı sırada yer aldı. Ortaya çıkmak savaşın yarısıdır.

Dec 26, 2018Christina KahrlMLB Personel Yazarı Kapat ESPN.com MLB editörü / yazarıBBWAA üyesi, BeyzbolProspectus.com’un kurucu ortağı ve eski yönetici editörü Beyzbol Onur Listesi’ne 2019 sınıfını seçmeye yardımcı olmak için 31 Aralık tarihine kadar oylarını göndermek için çabalıyorlar. Oy pusulasındaki en iyi isabetçilerden bazıları hakkında bir bakış açısı kazanmak için, tüm zamanların ve yakın tarihte nerede olduklarını anlamak için gelişmiş ölçümler tarafından sağlanan merceğe bir göz atalım.Gary Sheffield ve 80.8 oWAR’ı: İşte bu Sheffield’ın WAR aracılığıyla yalnızca hücum değerinin toplamı, MLB tarihinde tüm zamanların 35. sırasını aldı ve 509 home run (tüm zamanların 26.’sı) ötesine geçen Şeref Salonu bağlamındaki değerini kapsayan tek sayıdır veya 1.676 RBI (tüm zamanların 29’uncusu). OWAR toplamı "sadece" Bu yıl oy pusulasında en çok gol atanlar arasında üçüncü, çünkü Barry Bonds (143.7) ve Manny Ramirez (81.8) henüz seçilmedi.Editörün Seçtikleri 20 yeni ismin Şeref Salonu oylamasına ayrılmasıBaines’in Onur Listesi’nden önemli bir ders Harper için galibiyet, Machado Şaşırtıcı Hall’un Harold Baines için yaptığı çağrıları inceleyerek, Lee Smith2 İlgili Şimdi Sheffield’ı, arasına dahil edilmesini istediği grupla, Hall of Fame haklı saha oyuncuları ile karşılaştıralım.

Tabakta daha yüksek miktarda kariyer çıktısı olan tek adamlar, entegrasyondan önce Babe Ruth (154.3) ve Mel Ott (103.7) ve sonra Hank Aaron (132.4) ve Frank Robinson (107.0) ‘ın inanılmaz derecede harika dörtlüsü. Hall of Fame sağ saha oyuncuları için genel ortalama oWAR (71.0), Sheffield’ın kariyer toplamından daha düşüktür ve sol saha oyuncuları için toplam (68.2), onu tüm köşe dış saha oyuncularıyla karşılaştırmak isterseniz daha da düşüktür. Kariyeri boyunca Sheff’ten daha fazla hücum yapan üç sol saha oyuncusu var – Ted Williams, Stan Musial ve Rickey Henderson. Onları doğru saha oyuncularına ekleyin, Bonds ve Manny’de fırlatın ve son 70 yılın en iyi 10 hücum köşesi dış saha oyuncusu arasında sohbete dahil olan birinden bahsediyoruz. Marlins’i ilk World Series’e genişlettikten sonra. galibiyet, 11 kez All-Star, 30’lu yaşlarında, Yankees ve Tigers ile anlaşmadan önce Dodgers ve Braves ile takas edildiği için kazanmak isteyen takımların topladığı türden bir vuruştu.

Bill James’in 2019 baskısında belirttiği gibi "El Kitabı, "Boston Red Sox’ta 16 yıldır çalıştığım onca yıl boyunca Red Sox’un rakip olarak Gary Sheffield kadar endişelendiği bir oyuncu olmamıştı."Dış sahada bir varlık değildi, ancak bu, Onur Listesi’ne ait olan türden bir darbe yarasası. Edgar Martinez ve 147 Düzeltilmiş OPS + ‘sı. Kariyer oranı istatistikleri ilerledikçe, Martinez şimdiden tüm zamanların 42. sırada yer alabilecek kadar iyi ki bu gerçekten çok iyi. OPS +, basketbol sahasını ve ligin hücum ortamını telafi ediyor, bu da entegrasyondan bu yana 71 sezonda Martinez’den daha yüksek kariyer OPS + puanına sahip sadece 15 vurucu olduğunu fark ettiğinizde puanını daha da etkileyici hale getiriyor.

Ve bu toplam bile kariyerleri entegrasyondan kısa bir süre sonra sona eren Şöhretler Listesi’ne giren Ralph Kiner ve Johnny Mize gibi adamları içeriyor. 10’uncu ve geçen yıl BBWAA oy pusulasında üç Onur Listesi’ne kıyasla Martinez’e biraz daha sevgi göstermek istiyorsanız DH’de diğer herhangi bir pozisyondan daha fazla oynayan – Frank Thomas, Paul Molitor ve şimdi Harold Baines – kariyer notu takma adı olmayan herkesten daha iyi "Büyük Acı."Larry Walker ve .872 kariyer OPS’si Colorado dışında her yerde. Evet, Walker’ın kariyer toplamları, kariyerinin çoğunu rakımda vurarak geçirmekten kesinlikle bir artış elde etti, bu belki de en iyi Coors Field’daki .381 / .462 / .710 kariyerindeki üçlü eğik çizgiye yansımıştır. Babe’in kariyer OPS’sinin 1.164 olduğunu düşünürsek, bunlar kelimenin tam anlamıyla Ruth’cu rakamlar.Ama Walker hakkında düşünmenin diğer yolu, kariyerinin büyük bir bölümünde Coors Field’a her yerde harika bir vuruş yaptığınızda elde edeceğiniz şeye harika bir örnek olmasıdır. çünkü Coors Field’dan uzaktaki ham kariyeri OPS’si, JD Drew (.873) ve Ellis Burks (.874) gibi benzer şekilde sakatlanmış oyuncuların genel kariyer OPS’sine benziyor – Burks’un Colorado’daki zamanını da içeriyor. bu isimleri duyuyorsun ve düşünme "Hall of Fame, ancak Walker, yollarda George Brett (.857), Jim Rice (.854) veya Dave Winfield (.827) gibi Hall of Fame’den daha iyi bir OPS kurarken, Drew’dan 2.000 daha fazla plaka görüntüsü aldı. tüm kariyerleri.

Tüm bu adamlar Cooperstown’a ait, ancak performansının en iyi bölümünü dikkate almasanız bile Walker şirketlerinde iyi görünüyor. Ona hakkını vermek için tarafsız bir sayıya dönen Walker’ın ayrıca 141 kariyer OPS’si vardı. Bu, özellikle eğlenceli bir karşılaştırma temeli, çünkü aynı zamanda tek başına sopası için oy pusulasında olacak bir adam için kariyer OPS + notu olacak – David Ortiz. Papi, ev koşusu gibi istatistikleri saymada büyük bir avantaja sahipken ve bu üç Dünya Serisi halkasına sahip olsa da, savunmaya yönelik bir sıfırdı ve Walker’ın çok değer kattığı alanlar olan üslerde gerçek bir tökezleyen bloktu. Walker, Baseball-Reference’ın temel ölçülerindeki farkları açısından (daha kısa) kariyeri boyunca Ortiz’den neredeyse 80 run daha değerliydi.

Walker, kariyerine güçlü bir kolla mükemmel bir sağ saha oyuncusu olarak başladı ve son bir veya iki sezonuna kadar sahadaki değerini korudu, bu yüzden bir hücumda Papi dereceli etki yaratırken aynı zamanda koruyabilen bir adamdan bahsediyoruz. bir dış saha köşesi ve üslere koşular ekleyin. Bu harika bir oyuncu. Walker bir sebepten dolayı unutulmazdı. Sammy Sosa ve 609 ev koşusu: Kimse unutmasın ki, Sosa ev koşularında hala dokuzuncu sırada yer alıyor ve daha fazlasına sahip olan ve halihazırda Şeref Salonunda olmayan tek uygun kişi Barry Bonds. Sosa’nın önündeki diğer HOF olmayanlar, Alex Rodriguez ve hala aktif olan Albert Pujols).

Elbette, Sosa’ya yönelik steroid iddiaları nedeniyle bu sayıyı sorgulayabilirsiniz.

Share:

TOP

X