Zwycięzca testu i rekomendacje: Porównanie dobrych zestawów garnków

Zwycięzca testu i rekomendacje: Porównanie dobrych zestawów garnków

Zaleta: jeśli sól jest smażona, mięso uzyskuje naprawdę ostry smak. Jako środek ostrożności, możesz później dodać sól tylko do bardzo wrażliwych potraw, które wysychają szczególnie szybko, takich jak przegrzebki lub wątróbka. Dania mięsne – przepisy na dania mięsne

Dania mięsne
Przepisy na dania mięsne

Lub: moczyć w soli

Jeśli jednak zostawisz mięso na kwadrans po soleniu, zaczyna się osmoza i mięso traci wilgoć. Ale możesz też użyć procesu osmozy dla siebie. Wskazówka: posolić mięso przynajmniej dwanaście godzin przed pieczeniem. Chociaż sok wypływa najpierw, zmienia się jednocześnie struktura cząsteczek mięsa. Dzięki temu mięso ponownie wchłonie sok, a także wchłonie sól. Rezultatem jest soczysta, delikatna i dobrze doprawiona pieczeń. Możesz nawet ulepszyć twarde mięso.

Gulasz: pieczeń pieczona, która rozpływa się na języku Pieczenie, duszenie, duszenie: najlepsze formy do pieczenia i duszenia

Nigdy nie krój mięsa na patelni

Nawiasem mówiąc, nie ma sensu obsmażać sznycla i steków szczególnie ostrych, aby pozostały soczyste. Skórka, która powstaje podczas smażenia, w żadnym wypadku nie jest wodoodporna. Jedyna zaleta smażenia na gorąco: mięso gotuje się szybciej i ma mniej czasu na utratę wody. Jednak znacznie ważniejsze jest, aby podczas przygotowywania nie przekłuwać mięsa widelcem lub nożem. Ponieważ wtedy wypływa sok. Najlepiej najpierw pokroić mięso na talerzu.

Pieczeń jest idealna nie tylko na wakacje. Bo jeśli danie mięsne jest w piekarniku, kucharz może zająć się innymi rzeczami. Warunkiem udanego pieczenia jest dobrej jakości mięso. Ale kluczowa jest również odpowiednia metoda gotowania.

Sposób gotowania zależy od kawałka mięsa

Sposób pieczenia zależy od rodzaju mięsa. Mięso z małą ilością tkanki łącznej jest łatwiejsze do pieczenia w delikatny i miękki sposób niż kawałki z dużą ilością ścięgien. Ponadto pewna ilość tłuszczu – w postaci marmurkowatości lub warstwy tłuszczu – sprawia, że ​​mięso jest soczyste. Kawałki takie jak kark, grzbiet i noga są zatem idealne do dużych pieczeni.

Soczysta pieczeń z mięsem z udźca

W przypadku dużej pieczeni wieprzowej najlepiej pozostawić warstwę tłuszczu, ponieważ zapobiega to wysychaniu mięsa. Przed pieczeniem warstwę tłuszczu można pokroić nożem w kwadrat. W zależności od upodobań po przygotowaniu jest odcinany lub jedzony razem z Tobą. Kawałek nogi – biodra, orzecha, górnej i dolnej skorupy – nadaje się również do pieczeni wołowej. Z udźca wycina się również pieczone kawałki jagnięciny. Schab jagnięcy nadaje się również na świąteczną pieczeń. Obliczasz około 200 do 250 gramów mięsa bez kości na osobę.

Prażone substancje dodają smaku pieczeni

Podczas pieczenia prażone składniki zapewniają dobry smak i piękną skórkę. Dlatego na początku procesu gotowania należy go wystawiać na działanie wysokiej temperatury. Smażąc je na gorącym tłuszczu lub w wysokiej temperaturze w dobrze nagrzanym piekarniku. Następnie kawałek mięsa gotuje się do końca metodą niskotemperaturową lub na normalnym ogniu lub duszony.

Pieczeń przygotowywać w niskiej temperaturze

Pieczeń metodą niskotemperaturową piecze się w piekarniku w niskiej temperaturze – około 80 stopni. Czas gotowania jest dłuższy ze względu na niską temperaturę. Dlatego zacznij przygotowania wcześnie. Zaleta tej metody: nie musisz zwracać uwagi na moment, w którym mięso jest jeszcze soczyste, ale nadal miękkie. Dzięki tej metodzie mięso nie wysycha, a tkanka łączna jest nadal delikatna i miękka ze względu na znacznie dłuższy czas gotowania. Nieco dłuższy czas pieczenia nie wpływa na pieczeń.

Duszenie nadaje się również do pieczeni

Podczas duszenia mięso gotuje się na wolnym ogniu w płynie do duszenia, po obsmażeniu w rondlu lub brytfannie. Długi czas gotowania powoduje, że tkanka łączna mięsa powoli nabiera delikatnej konsystencji. Duszenie to idealna metoda gotowania kawałków mięsa o długich włóknach, bogatych w tkankę łączną, takich jak łopatka, kark, noga lub golonka. Sok z mięsa łączy się z płynem do gotowania, tworząc cudownie aromatyczny sos. W trakcie duszenia od czasu do czasu sprawdzaj ilość płynu do duszenia i dodaj trochę, jeśli to konieczne.

Odpowiednia forma do pieczenia

Patelnia nie jest absolutnie konieczna, duży rondel też. Ale zarówno do brytfanny, jak i do garnka obowiązuje zasada: nie powinna być dużo większa od kawałka mięsa, jest tylko miejsce na warzywa i zioła. Jeśli garnek jest za duży, za dużo płynu i sos wyparuje. Płyn potrzebny jest do polewania kawałka mięsa, a także do wyśmienitego sosu. Jeśli przygotowujesz pieczeń w Römertopf, potrzebujesz tylko trochę płynu.

Praktyczny pomocnik: termometr do mięsa

Kiedy mięso jest upieczone, zależy od wielkości pieczeni i temperatury piekarnika. Jeśli pieczeń jest przygotowywana w tradycyjny sposób w temperaturze około 180 stopni w piekarniku, gotowanie trwa od jednej do trzech godzin.https://yourpillstore.com/ Najlepszym sposobem sprawdzenia stanu gotowania jest użycie termometru do mięsa. Pozwala to na określenie temperatury wewnątrz kawałka mięsa. Pieczeń pieczona metodą niskotemperaturową trwa dłużej niż trzy godziny. Pieczeń duszoną pozostawia się niezakłóconą przez trzy godziny lub dłużej na małym ogniu z zamkniętą pokrywką.

Zwycięzcy testu i rekomendacje: Porównanie dobrych zestawów garnków Przyjemność bez tłuszczu: Porównanie najlepszych frytownic na gorące powietrze Smażenie na głębokim powietrzu: tak gulasz staje się aromatyczny Gulasz: marynowana pieczeń, która rozpływa się na języku Zdrowe gotowanie: duszenie, gotowanie na parze i tym podobne – najzdrowsze metody gotowania

Dzięki temu pieczeń jest zwarta

Bez względu na wybraną metodę gotowania: Jeśli mięso nie jest jednakowo grube we wszystkich miejscach, najlepiej jest związać je razem, aby przed przygotowaniem uzyskać zwartą pieczeń. Mięso jest równomiernie ugotowane. W przypadku pieczeni z kością usuwa się ją tylko na krótko przed podaniem. Mięso pozostaje soczyste i aromatyczne.

Delikatna pieczeń lub soczysty stek to prawdziwe przysmaki. Jeśli jednak rzekomo delikatny kawałek mięsa okaże się twardą podeszwą buta, wstyd dla kucharza jest doskonały. Dzięki temu mięso w piekarniku lub na patelni pozostaje wilgotne.

Skąd mam wiedzieć, jaka jest jakość mięsa?

Nie każde mięso jest takie samo. Kupując, zwróć uwagę na zawartość tłuszczu, marmurkowatość (drobno rozdrobnione linie tłuszczu) oraz pochodzenie. Te czynniki mają duży wpływ na smak.

Rozpoznajesz wysokiej jakości wieprzowinę

Pieczenie i duszenie – przepisy na obfite dania mięsne

Pieczemy i dusimy
Przepisy na obfite dania mięsne

nieco wyższa zawartość tłuszczu, piękna marmurkowatość, mocny czerwony kolor i raczej twarda struktura mięsa.

Nie kurczy się wtedy tak bardzo podczas gotowania, a struktura i kształt są w dużej mierze zachowane.

Znalezienie odpowiedniego kawałka wołowiny to również sztuka: wołowina powinna być matowa, dobrze marmurkowa i ciemnoczerwona. Dobrze zawieszona wołowina od rzeźnika jest bardzo delikatna, ponieważ kwas mlekowy rozluźnia tkankę łączną w miarę dojrzewania.

Jak prawidłowo kroić mięso?

Nie tylko jakość, ale także technika krojenia decyduje o tym, czy stek czy pieczeń będą delikatne. Obowiązuje zasada: Zawsze krój mięso w poprzek ziarna – bez względu na to, czy jest to sznycel, pieczeń, medaliony czy końcówki filetów. Jeśli w poprzek włókien nie ma wystarczająco dużych kawałków, pokrój je pod kątem do włókien. Nieprawidłowo pocięte kawałki mięsa tracą cenny sok mięsny, twardnieją i kurczą się na patelni. 

Czy mogę usunąć grubą obręcz?

Nawet jeśli wiele osób unika tłuszczu, warstwa tłuszczu na pieczeni jest przydatna: zapobiega wysuszaniu i zapewnia pełny smak. Dlatego również tutaj ważne jest prawidłowe krojenie: steki z tłustym brzegiem należy kroić kilka razy. Zapobiega to wybrzuszaniu się na patelni. W przypadku dużych pieczeni pokroić w tłuszcz za pomocą kwadratowego noża.

Kiedy mięso jest gotowe? Obejrzyj powyższy film, aby dowiedzieć się, jak prawidłowo gotować mięso!

Kiedy mięso jest gotowe, zależy od wielkości kawałka mięsa, ale także od temperatury i naczynia. Wskazówka: oblicz około dziesięciu minut czasu gotowania na każdy centymetr mięsa. Status gotowania można sprawdzić, naciskając kciuk.

Małe kawałki mięsa idealnie nadają się do szybkiego smażenia. Kotlet i stek dobrze smakują "smażone do punktu" szczególnie delikatny. Ważne jest, aby podczas pieczenia kawałki mięsa nie znajdowały się zbyt blisko siebie. Do smażenia nadaje się tylko żaroodporny, bezwodny tłuszcz, taki jak olej i masło klarowane.

Jak usmażyć mięso chrupiące z zewnątrz i delikatne w środku?

W celu szybkiego smażenia potrawy smaży się na tłuszczu, a następnie gotuje do końca w średniej temperaturze. Często zajmuje to nie więcej niż 10 do 15 minut. Sposób przygotowania jest odpowiedni dla chrupiącego smażonego mięsa, filetów rybnych, małych i średnich skorupiaków, pokrojonych warzyw lub klopsików.

Ale patelnie mają również wpływ na sposób pieczenia potraw:

Żelazna patelnia: Zwykle wykonana jest z kutego żelaza, rzadziej odlewana. Ważne jest, aby został wypalony. Aby to zrobić, trzykrotnie wciera się go grubo olejem lnianym i piecze w piekarniku przez dwie godziny w temperaturze 250 stopni. Dzięki temu patelnia ma idealną nieprzywierającą patynę. Po użyciu wystarczy je krótko namoczyć i wytrzeć wilgotną szmatką Patelnia grillowa: Mięso, ryby lub warzywa dotykają tylko gorących batonów na dnie naczynia. Patelnię najlepiej posmarować olejem arachidowym, bardzo mocno podgrzać i włożyć do niej potrawę do wyschnięcia. Nie wolno używać w nim metalowych szpatułek ani sztućców – może to spowodować zarysowanie nieprzywierającej powłoki.

Gotowanie w niskich temperaturach

Delikatna technika gotowania w niskich temperaturach zadomowiła się wśród koneserów gotowania. Dzięki temu pieczenie są delikatne i soczyste. Dzięki tej technice mięso nie musi być gotowane do punktu, ponieważ czas na uzyskanie optymalnego mięsa jest dłuższy. W zależności od przepisu, temperatura piekarnika wynosi od 80 do 120 stopni, a czas pieczenia od 30 minut do kilku godzin.

Wszystkie kawałki wołowiny, cielęciny, wieprzowiny czy jagnięciny nadają się do gotowania w niskich temperaturach. Z drugiej strony mięso na talerz lub zupę należy gotować.

Podsmaż mięso krótko ze wszystkich stron przed włożeniem go do rozgrzanej brytfanny w piekarniku. Za pomocą termometru do mięsa można zmierzyć rzeczywistą temperaturę mięsa i zobaczyć, kiedy jedzenie jest gotowe.

Z patelni czy z piekarnika?: Chrupiący boczek – jak prawidłowo ugotować boczek "krwawy stek": Czy czerwona ciecz pochodzi z krwi ciała? Bomba mięsna na BBQ: Pieczeń owinięta boczkiem z grilla Soczysta i smaczna: Najlepsze rodzaje wołowiny na świecie Pieczenie, duszenie, duszenie: Najlepsze patelnie do pieczenia i duszenia

Delikatne gotowanie za pomocą rury do pieczenia

Jeśli chcesz zastosować metodę gotowania oszczędzającą kalorie, rurka do pieczenia jest idealna dla Ciebie. Składa się z folii odpornej na ciepło. Ponieważ otwory te są zamknięte taśmą, pieczeń jest całkowicie przykryta podczas gotowania. Dzięki temu taca jest czysta, a mięso staje się soczyste, ponieważ jest duszone we własnym soku.

Wykorzystane źródła: agencja informacyjna dpa, badania własne, Essen & Pij na co dzień (wydanie 11/2017) Pokaż więcej źródeł mniej źródeł

Crumble to wynalazek kuchni brytyjskiej i amerykańskiej. Deser można przygotować z szerokiej gamy owoców – w tym moreli.

Wskazówki dotyczące pieczenia
Seria zdjęć składająca się z 10 zdjęć

Morelowe Crumble: pyszne i chrupiące

Łatwa w wykonaniu i pyszna kruszonka to bardzo praktyczny deser. Nie musisz robić bazy pod deser przypominający ciasto, bo możesz się bez niego obejść. Apricot Crumble zachwyca owocowym aromatem. Płatki owsiane i brązowy cukier sprawiają, że powierzchnia jest cudownie chrupiąca. Dzięki odpowiedniej recepturze można go przygotować w mgnieniu oka.

Prosty przepis na morelową kruszonkę

Do sześciu porcji potrzebujesz następujących składników:

50 g mąki 100 g płatków owsianych (chrupkich) 80 g brązowego cukru 75 g masła (miękkiego) 1 laska wanilii 900 g masła morelowego (do natłuszczenia formy)

Przygotowanie:

Najpierw rozgrzej piekarnik do 180 stopni. W międzyczasie miksuj według przepisu magazynu "Brigitte" Składniki na morelową kruszonkę: W misce wymieszaj mąkę, płatki owsiane, 60 g cukru i sól. Następnie rozsmaruj masło w małych płatkach i ugniataj wszystko rękami, aby uzyskać kruszonkę.

Teraz zadbaj o pozostałe składniki: zeskrob miąższ z laski wanilii, morele umyj i osusz, usuń pestki i pokrój owoce na małe kawałki. Wymieszaj je razem z miąższem waniliowym i pozostałym cukrem w innej misce i przelej mieszaninę do natłuszczonego naczynia. Rozłóż kruszonkę równomiernie na wierzchu i piecz morelową kruszonkę przez około 30 do 40 minut. Deser jest gotowy!

Dużo witaminy C: morele – ile kalorii mają owoce pestkowe? Z bułką maślaną: Pierogi morelowe – austriackie ciasta z morelami Pyszna kruszonka: przepis na kruszonkę gruszkową – deser po wyjęciu z piekarnika Szybkie pieczenie: tak udaje się owocowa i smaczna kruszonka

Wskazówka: przed podaniem polać deser prażonymi migdałami. Śmietana lub gałka lodów waniliowych również mogą go dobrze uzupełnić.

Ruszt jest podgrzany, mięso gotowe, teraz brakuje tylko odpowiednich sałatek do grillowania. Od prostych do niezwykłych: tutaj znajdziesz wybór pysznych przepisów, które dopełnią Twoją przyjemność z grillowania. W poniższych przepisach informacja opiera się na przygotowaniu około czterech porcji.

Przegląd

1. Szybka i prosta sałatka: sałatka z tortelloni i cukinii Lekka sałatka: sałatka z pomidorów 3. Sałatka obfita: Coleslaw 4. Sałatka na przyjęcie: Warstwowa sałatka z krewetkami 5. Fantazyjna sałatka do grillowania: sałatka z ryżu karaibskiego chutney

1.

Share:

TOP

X